Čechy krásné, Čechy mé...: Czeska i polska literatura we wzajemnych interakcjach - Krystyna Kardyni-Pelikánová

Čechy krásné, Čechy mé...: Czeska i polska literatura we wzajemnych interakcjach - Krystyna Kardyni-Pelikánová (9788021086913)

3 obchody
Popis:

Krystyna Kardyni-Pelikánová, významná polonistka a komparatistka, emeritní profesorka-seniorka, spolupracovnice polonistiky na Masarykově univerzitě v Brně a dlouholetá vědecká pracovnice ÚČSL ČSAV, se ve své vědecké práci soustředila především na polsko-české literární vztahy. Její poslední kniha "Čechy krásné, Čechy mé. Více o produktu

od 173,00Kč

Informace o produktu

Čechy krásné, Čechy mé...: Czeska i polska literatura we wzajemnych interakcjach - Krystyna Kardyni-Pelikánová

Krystyna Kardyni-Pelikánová, významná polonistka a komparatistka, emeritní profesorka-seniorka, spolupracovnice polonistiky na Masarykově univerzitě v Brně a dlouholetá vědecká pracovnice ÚČSL ČSAV, se ve své vědecké práci soustředila především na polsko-české literární vztahy. Její poslední kniha "Čechy krásné, Čechy mé. . . Czeska i polska literatura we wzajemnych interakcjach" je souhrnem studií, esejů a črt vzniklých v různých obdobích a většinou už publikovaných v českých a polských vědeckých časopisech. Všechny studie - vycházející z autorčiny znalosti teorie a dějin obou literatur, a také polského a českého kulturně společenského pozadí, doplněné pronikavými analýzami literárních děl - jsou seskupeny kolem dvou problémů, jež jsou stále aktualizované v současné literární vědě: problému české, polské, středoevropské a euroatlantické kulturní skupinové identity a problému česko-polských literárních interakcí.

Mohlo by vás zajímat